Mrekullitë natyrore të Tokës

E keni dëgjuar shprehjen: Vende dhe popuj, popuj e zakone, zakone nga me të pabesueshmet… Në këtë cikël dokumentar do të njiheni me vështirësitë e njerëzve, që përballjen me rrezikun për të siguruar mbijetesën, e kanë të përditshme… Ata jetojnë në vende që për ne vizitorët, janë thjesht ‘mrekulli natyrore të tokës’ si Amazona, Everesti, Bangladeshi etj. Njihuni me anën tjetër, të këtyre vendeve…

 

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
Çdo të premte 20:00

 

Shpernda ne

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien