Më i miri në vend

Korça, Kavaja dhe Tirana, do të na kujtojnë një zanat të vjetër sa vetë njërizimi: poçerinë. Për të fituar titullin “Më i miri”, tre poçarët tanë Vaso, Ligori dhe Bashkimi do të duhet të kalojnë disa faza. Ligori dhe Bashkimi i qëndrojnë strikt traditës ndërsa Vaso e ka kthyer zanatin në art. Të tre do njihen me punën e njëri tjetrit, do të vihen nën syrin vëzhgues të një eksperti, si dhe do të përballen me një provë finale. Cili prej tyre do ta meritojë vërtetë të quhet zanatçiu më i mirë?  Atë do ta vendosin vetëm votat e secilës fazë

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
E mërkurë 20:30 Ti-hd

 

Shpernda ne

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien