Ekspozitë në ekran: Leonardo

7 salla të veçanta dhe brenda tyre forca krijuese e një personi të vetëm, gjatë 17 viteve që ai kaloi në Milano. Njihuni me disa prej kryeveprave të Leonardo Da Vinçi. Asnjë artist tjetër në histori nuk frymëzon apo tërheq më shumë se ai. Një njeri i vërtetë Rilindjeje, arritjet e tij të kombinuara në art, inxhinieri, matematikë dhe shkencë mbeten të pashoqe edhe kësaj dite…

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
E diel 22:00

 

Shpernda ne

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien