Brazili: Toka e zjarrit dhe e vërshimeve

Majmuni me kapuc të zi, foka gjigande lumore, koati bisht unazë. Tre specie të rralla, që bashkëjtojnë armiqësisht në mejdisin e egër të xhunglës braziliane. Si i përballojnë ato ekstremet vrasëse të natyrës si: vërshimet e lumenjve në sezonin e shirave? Apo thatësirën plot zjarre që përfshijnë mijra hektarë të habitatit të tyre? Le të zbulojmë sëbashku mekanizmin misterioz që i lejon këto kafshë të mbijetojnë…

 

 

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
Çdo të hënë 20:00

 

Shpernda ne

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien