August Uillson: Toka mbi të cilën qëndroj

Kush ishte August Uillson? Një tregimtar? Një profet? Ai gjente poezinë te jeta e përditshme, dhe i këndonte asaj. Ai shkroi për vuajtjet dhe lavditë e të qenit i zi. Një tregimtar i së vërtetës. Një vizionar i madh. Një distilues i përvojës së afro-amerikanëve…

ORARE TRANSMETIMI

DATA ORA KANALI
Çdo të martë 22:00

 

Shpernda ne

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien